عمل جراحی آرتروسکوپی چیست؟

عمل جراحی آرتروسکوپی چیست؟

آرتروسکوپی یک عمل جراحی است که پزشکان برای مشاهده، تشخیص و درمان مشکلات داخل مفصل از آن استفاده می کنند.

در صورتی که شما التهاب مفصل داشته باشید، مفصلتان آسیب دیده باشد یا به مرور زمان دچار مشکل شده باشد، پزشک ارتوپد ممکن است انجام این روش را توصیه کند. آرتروسکوپی می تواند بر روی هر مفصلی انجام شود. در بیشتر مواقع این کار بر روی مفصل زانو، شانه، آرنج، مچ پا، لگن یا مچ انجام می شود.

چه اتفاقی در طول آرتروسکوپی روی می دهد؟

جراحی آرتروسکوپی در بیمارستان یا اتاق عمل سرپایی انجام می شود. این بدان معناست که شما می توانید در همان روز به خانه بروید. نوع بیهوشی که دریافت می کنید به مفصل و مشکلی که جراح به آن مشکوک است، بستگی دارد. ممکن است بیهوشی عمومی باشد (حین عمل جراحی به خواب خواهید رفت) یا از طریق ستون فقرات اعمال شود. همچنین ممکن است ناحیه ای که عمل جراحی بر روی آن انجام می شود، بی حس شود.

پزشک تجهیزات مخصوصی به نازکی مداد را از طریق برش کوچکی به اندازه یک جادکمه وارد می کند. او از ابزاری به نام آرتروسکوپ که دارای لنز دوربین و نور است، استفاده می کند. این ابزار به او اجازه می دهد داخل مفصل را ببیند. دوربین تصویر مفصل را روی صفحه نمایش نشان می دهد. جراح برای متسع کردن مفصل آن را با مایع استریل پر می کند، به این ترتیب مشاهده آن راحت تر می شود.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.